Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podklad zámkové dlažby?

Zdravím, měl bych pár otázek k pokládce zámkové dlažby (víceméně všech druhů).
1: jaký použít základní podkladový materiál? drcené kamenivo 0 - 63mm?
2: jak se nazývá klasický štěrk, který je pro pokládku vhodný?
myslím že je to 4-8mm ale nejsem si jistý :-)
3: to nejdůležitější, jak zjistím kolik objednat materiálu?
tj. když budu mít třeba 10m2 dlažby, kolik je potřeba podkladových materiálů?
vezmu v úvahu tloušku podkladu 50cm frakce 0-32mm a 10cm frakce 4-8mm..
zajímá mě hlavně kolik je to na váhu..

děkuji moc za odpovědi.. :-)

1. V žádném případě. Frakce 0 - něco nemá pod zámkovkou co dělat. Zrovna tak beton, nebo recyklát. To jsou bludy.
2. Frakce 4-8 mm může být přírodní, nebo drcená. Někde se tomu říká kačírek (spíše přírodní), někde rýže (spíše drť).
3. Spočítáte kubaturu - objem a vynásobíte objemovou hmotností. Hmotnost kameniva se mírně liší podle druhu horniny. Kubík většího kameniva má nižší hmotnost než kubík kameniva drobnějšího. V zásadě lze říci, že kubík se pohybuje od 1400 do 1800 kg.

Jestli hodláte skutečně dodržet tloušťku podkladu 50 cm, pod zámkovku pojížděnou auty, pak děláte jedině dobře. Na chodník stačí i méně. Na dobře zhutněný terén bude jako první vrstva 35 cm štěrku frakce 32-63 mm, dále 15 cm drtě frakce 16 - 32 a následně zámkovka pokládaná do vrstvy 4 cm kačírku či rýže. Pod chodník stačí podklad 16-32 + 8-16 a kačírek. Obě podkladní vrstvy se hutní vibrační deskou, žába je nevhodná. Položenou zámkovku zasypete křemičitým pískem a přemetáte hrubým koštětem dokud nebudou spáry vyplněné. Pak přežehlíte vibrodeskou na podložce, doplníte písek ve spárách přemetete a máte hotovo.