Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chci prodat auto

před 3 mesici koupil jsem auto(opel , rok 2000), a teď chci prodat. zajima mne jestly musim platit nejake poplatky nebo daně z prijimu? predem dekuji za poradu

A co se stane, když to neuvede? Není to obchodní činnost, za tu by bylo považováno, pokud by těch aut takto otočil za rok víc, myslím že 3 auta a víc.
Přijde mi blbý, aby platil daň z příjmu, tedy z peněz, který za auto dostal, ale že je předtím do auta vrazil a výdělek je třeba nulovej, nebo dokonce zápornej, tak jak to pak vypadá?

Jestliže auto vlastníš kratší dobu než rok, prodáš ho a vznikne ti příjem, musíš ho zdanit. Jenže si od toho příjmu odečteš výdej = náklady na pořízení auta.

Prodám auto za 100, koupil jsem ho za 80, příjem je 20 a ten zdaním. Finančáku to neunikne, ale nijak nespěchají...

Nulový nebo záporný výsledek se samozřejmě nedaní.