Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Únik maziva z chladničky

Ahoj, po převozu (převážel jsem na boku) jsem asi měsíc nechal stát nezapojenou chladničku. Po té době se pod lednicí objevila olejová skvrna (zřejmě z kompresoru). Můžu sám zkontrolovat hladinu maziva v kompresoru, nebo je to rovnou na opraváře?

Podívej se zezadu do lednice na kompresor. Ta kovová bakule. Vedou z ni zpravidla dvě krátké trubičky, které nikam nevedou a jsou zavařené. Potom z kompresoru vedou dvě trubky které vedou do chlazeného prostoru. Zkontroluj je, jestli některá není nalomená, což by se při velké smůle mohlo při přepravě stát.
Pokud nezjistíš nic podezřelého, lednici zapni, pokud začne chladit, je vše v pořádku a olej pochází z něčeho jiného, třeba tam mohl být již před postavením lednice. Jinak v ledničce není nic, z čeho by olej mohl vytéci. Pokud by po zapnutí motor běžel a lednička nechladila, opravdu asi došlo k porušení hermetičnosti, což je pro ledničku smrtelný úraz.