Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení velkého množství LED do sítě

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné zapojit až 100 kusů LED diod do série? Počet diod bych postupně zmenšoval tak, aby proud a svítivost byla vyhovující, případně i napětí na 1 LED diodě.
Chtěl bych si takto, pokud by to šlo, vyrobit vlastnoručně LED osvětlení.
Nevím, jestli musím použít nějaký předřadný odpor a jaký
Diody by se napájely ze sítě 230 V přes Grätzův můstek (4 diody) bez kondíku
Doidy mají hodnoty
TYP: L05W15
If: 20 mA (MAX 30 mA)
Uf: 3,2 - 3,6 V
Iv: 13000 - 15000 mcd
Ptot: 108 mW
Děkuji za vaše názory

To není moc dobrej nápad, držel bych se ověřených postupů. Čínský vánoční osvětlení dělaj s tyristorem a u každý LEDky mají odpor. Tady už ušetřit nejde.A oni umí šetřit.
Problém je s kolísáním napětí, takže ubíráním LEDek to doladit nepůjde, bez kondíku tam můžou být napěťový špičky. V kombinaci s volt-ampérovou charakteristikou LED je to cesta jak něco zapálit,oddělat LED, nebo alespoň vyhodit jistič.