Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Favorit jak se zahřeje nechytne

Zdravím potřeboval bych poradit, mám Favorita rv89 /karbec:-)/ po zahřatí motora, pokud potřebuji znova nastartovat tak motor nechytne, točí ale nychytne. Musím počkat až motor zcela vychládne potom bez problému nastartuji. Pokud auto roztlačím tak chytne okamžitě i když je zahřáté.
Mám někdo radu co stím, díky.

Měl jsem stejnou závadu na starém Opelovi Kadetovi. Jakmile se motor zahřál a někde jsem zastavil nebo to chcíplo, nenastartoval jsem znova ani náhodou. Stačilo se na patnáct minut projít a dát si cigárko, pak naskočil. Závada byla v rozdělovači - asi to nějak souviselo s teplotní roztažností. V servisu mi tenkrát vyměnili šlauchy ke svíčkám a rozdělovač. Pak bylo vše Ok. IMHO kabelama to nebylo, protože ty nové mi sežrali veverky a vrátil jsem tam ty staré a jezdilo to dál.

Tad nakonec šla voda do oleje a to mělo za následek že motor jak se zahřál a byl špatně mazaný tak se přidíral proto sním i těžko otáčel startér a nová baterie. Přišel jsem nato až po třech hodinách co jsem prolezl snad úplně všechno a pak jsem vypustil olej a byla tam místo oleje 7-8l vody s olejem. Dívné bylo že nádobka na chl. kapalinu byla jak nová a na víčku od oleje taky nic, ale zas na druhou stranu šla voda do oleje:-). Tak ted jen přemýšlím zda je to na těsnění pod hlavou nebo vložkách a nebo prasklá hlava. :-(

O těsnění pod hlavou a pod vložkami jsi psal, prohlédni si ještě mrazovky v hlavě, stává se, že se zevnitř zkorodují a tečou. Jednoznačně se k poškození těsnění nepřikláním, spíše si myslím těsnící kroužky pod vložkami. Jak sundáš hlavu nehýbej klikou a radekem si změř pomocí měrek přesah vložek.