Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký plynový kotel

Dobrý den potřeboval bych poradit s kotlem. Mám viadrus GL 27 eko 18/28 KW + 100l zásobník, staré cca 12 let. Pro vysokou spotřebu plynu asi 3300m3 ročně přemýšlím o změně.Vytápěná plocha 150m2, starý patrový dům, 60 zdivo, nezateplený.Kondenzační kotel je super , ale drahý tak jsem myslel něco takového jako je třeba DAKON DAGAS 02-24 RK komín, cena 15000. Líbí se mi to že má plynulou modulaci výkonu + k tomu ekvitermí regulaci. Dalo by jse na tomto ušetřit , poradí mi někdo, děkuji.

podlemne je důležitá účinnost.Protože ohřátí prostoru na určitou teplotu sivyžaduje jistá přísun energie astím se nic nenadělá (řekl bych že je to konstatnta prostoru).Jedinej faktor tedy je jak ru energiji přeměnit co nejúčinněji.tedy jak 1m3 plynu ohřát vodu v systému o co nejvíce °C