Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s pachom v mikrovlnke

Zdravim,

Pred nedavnom mi nieco prihorelo v mikrovlnke a od vtedy ju nemozem zbavit neskutocneho pachu. Samozrejme vymenil som veko na prikryvanie tanierika lebo to pachlo najviac ....nepomohlo po jednom zohriati pachne aj to nove, vyumyval som cele vnutro s cifom ako sa len dalo nepomohlo, ani ocot nepomohol,,,,neviem moze byt pricina niekde inde ??? napr zhora kde su medzery a vychadza nimi vzduch,,,netusim ci su tam nejake filtre ako na digestore,,,,je to lacna mikrovlnka znacka Homefriend alebo nejako podobne.
Samozrejme najviac pachne resp. citit to skoro v celej kuchyni tesne po zohriati jedla.

Dakujem za vsetky rady, dufam ze aspon jedna pomoze :)

Jestli to nalezlo do škvír mezi plechy, tak to je děs. Zkus to kartáčkem a hojností saponátu. Též umýt i výše zmíněnou slídu a škvíry kolem ní. Slída je celkem chemicky stálá, snese i umejvací srač*ky od Amwaye které jsou lučavkou královskou. Mi kdysi nateklo shnilé svinstvo do auta. I když jsem vypucoval kde co, zalezlo to do švír mezi plechy. Musel jsem se naučit s tím smradem jezdit. Časem se mi rypák otupěl a už jsem to necejtil. Když jsem vezl nějakou dámu s lechtivým nosánkem, tak nejprve vočuchávala mě a pak se tázala, co mi tam chcíplo za zvíře.

Kdysi se mi povedlo silně připálit v mikrovlnce vaječné bílky. Smrad pekelný.
Pak jsem tam vařil vodu s citronem, octem a tak podobně. Smrdělo to furt.
Postupně to odeznělo.
Jedině snad to rozebrat a vyčistit cestu, kudy se odsávají z trouby výpary. Tam bude hezký mastný povlak který na sebe ten puch navázal.