Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s elektrikou

Máme tu problém mám 2 zásuvky asi dva kroky od sebe i stejna delkaq kabelu a když třeba do tý levý u okna dám zesilovač co má kostru spojenou s ochraným vodičem a do tý pravý počítač a počítačový výstup dám do vstupui zesilovače je slyšet silný brum a hudba je neposlouchatelná ještě se to zhorší když do zesilovače do druhý zdířky dám satelit tak ten má společnou kostru s druhým satelitem tipický satelit pro 2 TV a druhý satelit je v pokoji v podkroví kde je s ním propojená TV která má také ochranný nulák vrčí to ještě víc.

Udivuje mne že TV a satelit mají ochranný nulák. Většinou tyto přístroje ochranný vodič nemají.
Brum je způsoben nejspíš zemní smyčkou. Může pomoci u propojovacích kabelů odpojit stínění na straně zdroje signálu. Tak, že stínění bude zapojeno vždy jen na konektoru přístroje kam signál jde. (zesilovač).

Nechci urazit, ale s tím blbcem bych byl opatrnější. Zemní smyčky bývají často oříškem i pro profesionály
a Tebou popsaný způsob nemusí ani zdaleka problém odstranit. Zemní smyčka může vzniknout již na samotných přívodech přístrojů nebo na samotných propojovacích kabelech a zapojení do stejné zásuvky nepomůže.:-)8-)

zemní smyčky takto vzniknout mohou, ale řešit jak to udělat když to zapojuji do různých zásuvek mě přijde poněkud nestandardní, neb by to nejdřívě měl zkusit na prodlužku...a těžkoněkomu budu vysvětlovat, že se zemní propojovycí kabely na jedné straně, když nerespektuje zapojení do prodlužky jako nejjednodužší opatření aby zemní smyčky eliminoval....ale klidně se omluvím...promiň...

Zemné smyčky dali vzniknúť symetrickému zapojeniu "linkových" vstupov/výstupov, oddeľovacím/izolačným transformátorom, pomerne vysokej napäťovej úrovni a taktiež nízkej predpísanej impedancii /1,55V, 600 Ohm/.

To všetko pred cca 90 rokmi !!!

spíše bude problém že každý počítač je v jiným pokoji a jsou propojeny routerem nebod wifina byva problematicka, další problém je že satelit pro 2 tv má společnou kostru na parabole a mámino televize je spojená s nulákem. typický průser pulzních zdrojů asi začnu používat průmyslové počítače nebod tam je jedno napájení 12 v stejnosmerných a daj se napájet i transformátorem stačí 1-2 ampéry jsou to ty embeded

LNB po koax kábli dostáva nielen napájenie, zároveň ide aj povel pre určenie polarizácie.
A to je ten najjednoduchší prípad pre riadenie LNB. Povelov tam múže byť omnoho viac. LNB môže byť zdvojený, môžeš mať viac LNB a prepínať ich, môžeš mať polohovanie motorom. Všetko ide po koax kábli.

Jak máš 2 satelitné prímače na jednom koax kábli, jeden je Master, riadi LNB, druhý satelitný prímač má riadenie LNB vypnuté. Samozrejme potom ten druhý prímač nemôže prepnúť ani polarizáciu a preto niektoré transpondéry sú pre neho nedostupnú.
Riešenie 2 satelitné prímače na jednom koax kábli nie je dobré riešenie. Kto ho chce používať, si musí byť vedomí nevýhod.