Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Snížení koruny třešně

Vím, že je ještě dost času do sklizně třešní, kdy se mohou stromy prořezávat, ale slyšel jsem, že razantní snížení se provádí tak, že se změří koruna stromu a tato se zkrátí přesně o polovinu. Je to pravda, nebo jen návod na devastaci stromu? Jsou ještě další podmínky pro takový razantní řez? Jsemť spíše technik, děkuji všem za cenné odborné sadařské rady a osobní zkušenosti :-) .

Odporucam dieru (prasklinu) z niecim zakryt tak aby sa tam nedostala voda.
Neodporucam dieru hocicim vyplnovat (beton a pod.)
Dalej by som vam mozno odporucil vysadit novy stromcek, hoci nevidim aka je to prasklina... no zväcsa to ma takto postihnuty strom uz spocitane. Dufam ze ten vas to prezije a bude vam este dlho rodit.
Kmen ceresne (kôstkovin) je tmavej farby a preto pritahuje slnecne luce ktore ked ho cez den nahreju a vecer udru mrazy, tak môze prasknut. Prave preto sa kmene stromov natieraju vapennym mliekom (ja to nerobim), alebo sa juzna strana kmena zakryva kusom dosky.