Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nieje v tomto prípade preťažený nulový vodič ?

Garáž je pripojená káblom Cyky 5x 2,5mm. V Garáži je rozvodnica v ktorej sú 3 ističe na 3 zásuvkové okruhy B16. Zaujíma či nieje v prípade zaťaženia týchto 3 okruhov na plných 16 A na 230V na obvod preťažený nulový vodič ktorý je len 2,5 CU ? Ide mi o to, že u suseda som to tak videl napojené a neviem či je to takto správne. Ak napríklad si dá do tej garáže 3x 3kW radiátor samozrejme každý do jednej zásuvky či mu nezhorí nulový vodič. Ďakujem za váš názor.

Ďakujem Mirektatra, samozrejme na začiatku kábla Cu Cyky 5x2,5mm je trojfázový istič B16. Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Chcel som sa na to pýtať aj na disku....elektr...cz a po 48 hodínách mi ukončili diskusiu s tým, že ma ani nepreradili do diskusie. Je tam mnoho odborníkov, no niektorým pánom tam riadne stúpla sláva do hlavy.