Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem digitální termostat

Dobrý den
Potřeboval bych prosím poradit renovují obyvák a chtěl bych vyměnit pokojový termostat pro kotel mám starý který se ovládá kolečkem a chtěl bych ho vyměnit za digitální, na internetu jsem našel mraky druhů nevím který by se dal použit mám plyn.kotel destila DPL 25
co jsem vyděl jsou i na baterky byl bych radši kdyby byl na 230V.

Děkuji Frantík

...já osobně bych doporučil termostat Honeywell CM707 je řízen PI funkcí, to znamená, že prostor kde bude umístěn nebude nikdy přetápěn ani nedotápěn. Při nastavení požadované teploty např. 21 °C nebude v místnosti nikdy více ani méně. Kotel Destila má výstup pro termostat 230V, což je v pohodě. Termostat je ovšem napájen 2 tužkovými bateriemi 1,5V. Cena kolem 1500Kč bez DPH.

Z levnějších bych doporučil termostat Auraton 2020 kolem 700Kč.