Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podklad terasy z gabiónov - má to zmysel?

Ahojte.
Premýšľam, ako urobiť terasu. Vstup bude z prízemia a je zdvihnutý voči terénu o cca 80 cm. Tento výškový rozdiel uvažujem vyplniť gabiónami. Na ne potom položiť dosky ako podlahu terasy, drevené zábradlie a hotovo. Výsledný vzhľad by mal byť jednoduchý, prírodný, mal by kontrastovať s domom. Celková plocha je cca 25-30 m2.
Prosím o rady a usmernenie, či som si nevymyslel nejakú komplikovanú hlúposť. Poteším sa aj radám, ktoré by terasu riešili úplne inak. Som amatér, nenazval by som sa ani len polokutilom. Plánujem to robiť sám ako zábavku.
Ďakujem za všetky príspevky aj za prečítanie.

Jak píše paul, tak podobně mám řešenou terasu vysokou caa.60cm a druhá půlka caa. 80cm. Při výšce 80 cm by to mohlo nahradit i velkou boudu na zahradní nářadí. Soused má přesně udělanou terasu jak chceš. Ikdyž vše pořádně pěchoval žábou, každé jaro musí podsypávat několik dlaždic (vymývaná dlažba)a je z toho dost nešťastnej. Terasa je udělaná před sedmy lety a pořád mu pracuje.

Ahoj. Ďakujem za reakciu. Som prekvapený, že gabióny ešte aj "žaboval". Uvažujem o gabiónoch práve kvôli ich stabilite a schopnosti roznášať hmotnosť. So žabou som vôbec nepočítal - chcel som gabióny len naukladať vedľa seba a na seba (ako tehly) a dúfal som, že si udržia svoj tvar aj stabilitu. Je možné, že som nesprávne pochopil funkciu a vlastnosti gabiónov.