Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zarezlé kolo

Ahoj, mám takový problém. Včera se mi povedlo píchnout kousek před barákem, zjistil jsem to až po zaparkování - syčelo kolo. Dnes jsem se pustil do výměny, ale kolo je totálně zarezlý a nejde sundat. Promazal jsem to olejem, bušil do toho gumovou palickou, rezervou, přes trámek velkym palicí... A nic. Nehne se to. Nemáte někdo nějaký fígl? Je to celkem vopruz... Díky

Pokud to vydrží chviličku nafouknutý, tak nafoukat kolo, povolit trochu šrouby na kole a popojíždět s autem s prudkým bržděním, tj. krátkej rozjezd a dupnout na brzdu, kolo se tak na náboji pootočí a povolí. Popojet dopředu i dozadu.
Taky jsem měl takovej problém, když jsem jednou sundával zimní kola.

Kolo, ne šrouby?
V tom případě sundat šrouby, zvednout auto, namazat v místě středové osy (WD40), vypodložit auto, dát si svačinu.
Po návratu přes trámek mlátit do disku z vnitřní strany, pootočit kolo a znova. Nakonec to půjde - musí.

Je to důsledek toho, že se při výměně nečistí vymezovací kroužek na náboji od rzi pomocí smirku a poté namazat vazelinou, stejně tak i otvor v disku. popojíždění co navrhuje prasák je sice vhodné, ale nesmí být šrouby povolené více jak 2 mm, aby nedošlo k poškození disku. Skutečně lepší je stříknout na to silikon na uvolnění chvíli počkat a poté zevnitř přes dřevo nebo měkký kov (hliník, měd, bronz) uvolňovat s pootáčením kola.