Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba izolace - pokračování

Dobrý den,
ještě jednou se vracím k diskuzi "Volba izolace",která byla zadána před nedávnem(http://kutilska.poradna.net/q/view/47623-volba-izo lace).
Ještě bych měl dva dotazy a byl bych velice rád kdyby se někdo z Vás čtenářů vyjádřil a pomohl mi.
1,Je zapotřebí již položenou izolační vatu shora nějak zakrývat(kvůli prachu atd.)??Folii,kartonem,novinami atd??Mám udělaný rošt a nad vatou 5cm větrací mezeru a potom chci položit prkna,aby byla půda pochozí.
2,Nechápu příspěvek FilipaS přilepit parozábranu na obvodové zdivo.Co tím docílím??Vždyť přeci když se mi z obytného prostoru dostane vhhkost na půdu pod parozábranu tak může po obvodu vyprchat,ale když parozábranu přilepím na zdivo tak ji tam uzavřu.Z toho jsem trochu jelen :-)

Všem zúčastněným předem děkuji za odpovědi.
Všechny Vás zdraví "Loukmen"

1. Není, a kdybyste chtel, tak paropropustným materiálem.
2. Parozábrana - na teplé straně, ano přilepit, nad parozábranu se vlhkost dostat nemá.
Nejsem si jist z Vašeho příspěvku, zda víte naco a kam se parozábrana umístňuje, neplést s pojistnou paropropustnou folií.

Dobrý den,
2.na půdě jsem pokládal izolaci(Rockwool Toprock dvě vrstvy po 150mm) a parozábranu jsem dával pod ní ať mi nejde vlhkost zespod z obytného prostoru do izolantu.Nemohl jsem ji dát z teplé strany (obývacího prostoru)jelikož se mi nechtělo dělat stropy ze SDK.Právě mi bylo doporučeno přilepit parozábranu i na půdě na obvodové zdivo.
Děkuji za Váš názor.

To se mi nezdá :) pročetla jsem toho hodně a nakonec se do toho vrhla taky a sama. parozábranu mám "položenou na půdě, důkladně slepenou a chycenou a lepenou k pozednici, příloš na ní nedrží, ale nevidím problém v tom, když se na některých místech odchlípla. Pochybuju, že by případná vlhkost udělala "čelem vzad" a vrhala se do vaty :) Na vatě mám z důvodů staré střechy (občas zaprší i dovnitř) a prašnosti vysoce difuzní kontaktní folii, lepila jsem ji určenou lepící páskou po obvodu k parotěsce. Tedy sice jako lajk, ale nevidím důvod, proč by se musela nějak extra lepit parotěska "ke zdi". Snad je pro pohodlnější aplikaci vaty. Tak ať se daří ;-)