Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co nalejt do topného okruhu proti zamrznutí? Nevím jestli mohu krátkodobě růžovej antifreeze

Zdravím všechny přítomné.Popíšu problém.Přestěhoval jsem se do Liberce do domu s bytem.Správce domu vypustil vodovod a topení před zimou.Byt nebyl asi dva roky používaný.Nyní jsem ho za docela levný pronájem získal.Vytápí se elektrickým kotlem s čerpadlem.Celkově je zde 5 radiátorů dvojdeskových korado.Jelikož zamrznul přívod vody nemohu napustit topicí okruh.Musíme ale topit, nebaví mě kupovat co dva dna PB lahev za 360 korun do plynových pohod.Jelikož jezdím kamionem, potřebuju než se mi tady nastěhuje mladá napustit tento okruh a během víkendu topit, pak nechat temperovat.Během týdne tady pobudu a zas odjedu.Představu mám takovou že přivezu 200l sud s vodou a pomocí čerpadla naplním topení ale chtěl bych do něj dát i nějakou nemrzku aby kdyby náhodou třeba vypadnul jistič okruh nezamrznul.Když tady nebudu nechám jen kotel pracovat tak aby nezamrznul, když přijedu pustím ho na víc.Zajímá mě ale ta nemrzka, známý mi říkal že existuje směs do topení ale prej je děsuplně drahá.Antifrízu mám dost jen mě zajímá jestli nemůže něco poškodit.Stejně na jaře se bude okruh rozpojovat a měnit jeden radiátor protože je prasklý a se zaslepeným přívodem, tak by tam ten fridex byl jen tak do jara a hlavně až bude teplo.Díky za vaše rady

Pokud to nebude natrvalo není problém. Pravidelně na půdě dolévám do expanzky fridex nebo růžovku. Na trvalý provoz je třeba dát bacha na materiál těsnění. U jednoho radiátoru bylo improvizované těsnění a fridex ho rozleptal. Po výměně těsnění nic neteče. Pokud to máš zadax nebo za pusu tak proč ne.

Díky moc za odpověď.Jak jsem psal,bude to prostě než poleví mrazy a na jaře se stejně okruh vypustí a opraví.To už tady budeme normálně bydlet, šlo mi je o to období, kdy budu nacestách a aby topení kvůli náhodný poruše nezamrzlo.Mladá se tady natrvalo nastěhuje v březnu (musí oddělat směny do konce měsíce) a pak už topení pojede normálně.Jen jsem měl strach aby to nějak nepoškodilo čerpadlo.Já pak třeba preventivně koupím tu směs co by tam měla bejt, ale jsem dost vycinkanej ze startu s bydlením.Růžovku mám zadara a klasickej modrej ještě levněji :-) .