Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z WC Vytéká voda

Dobrý den,snažím se vyřešit nepříjemnou situaci.Z WC najednou(zatím naštěstí v menším množství) začala vytékat voda(pravděpodobně z mezery mezi spodkem nohy a podlahou,nebo z těsnění u zaústění klozetu).Voda vytéká pouze po spláchnutí.WC má nádržku na zádech.Je možné tento problém vyřešit bez pomoci instalatéra?Děkuji za jakoukoliv radu.

Udělat hloubkový průzkum kde to teče. Může téci:
1. hadicový přívod k nádržce
2. spoj mezi nádržkou a fajánskou mísou
3. prdlá mísa
4. netěsnící manžeta hovnovodu ven.
Bod 1 by to teklo asi furt. Ostatní: nacpat se kolem fajánsu a pozorovat spoj nádržky a mísy, prostor pod mísou a vyústění hovnovodu z mísy do okolí. Spolupracovník nechť na povel splachuje. Mezi mísou a nádržkou je gumové těsnění, nutno odmontovat nádrž (drží na dvou šroubech). Prdlá mísa bývá opticky vidět. Netěsnící manžeta - koupit v Horním Bachu novou.