Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrická součástka

Dobrý den. Do powerballu se mi dostala voda (pár kapek, žádné utopení) a zasáhla jeho elektrickou část. Konkrétně ten malý stříbrný váleček na fotce. Nevím o co se přesně jedná (tipoval bych kondenzátor ale nevím), káždopádně je na konci rozteklý. Myslíte že by ho šlo vyměnit, nebo to mám rovnou hodit do koše a obejít se bez měření :/

http://www.powerballs.ca/media/bluescale/faq/figb. png

Ta součástka je krystal. Je hermeticky uzavřený a nepoškodí jej ani ponoření do vody. Po oschnutí vývodú musí být v pořádku. To roztečení --není to spíš nějaké lepidlo, kterým je přichycen, aby se neuklepal?? Bývá to běžné. Závada asi bude jinde, třeba kontakty baterie a podobně.

Je to divný. Krystaly nemají tak tvrdé napájení aby se i při zkratu roztekly. Ani přes vodu se nedocílí takový proud, ale všechno je možné. Pokud je opravdu kaput, zkus tam dát krystal z digitálních hodinek. Když budeš mít kliku tak bude mít stejnou frekvenci. Co je to vlastně za přístroj ten powerball?