Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Spáry mezi cihlami

Zdravím, mám další, konkrétní dotaz. U již v jiné souvislosti zmiňovaného sklepa potřebuji vyspravit spáry. Jak mám spáry vyplnit? Moje myšlenka je ta, že vyškrábu oddělenou starou maltu, rozprašovačem navlhčím spáry, potřu tekutým sklem a vymažu spáry maltou MV1. Je to doporučení od známého, ale rád bych se poradil s více lidmi. Děkuji za rady.

Presně jak piše Filuta. Záleží v jakém stavu je ta spárovací malta.Pokud je hodně zvětralá a rozbadá se, tak vyškrábat do hloubky cca 3 - 4cm (nebo jen to co se bude rozpadat) a vymést spáry, vystříkat to vodou a vyspárovat. Pokud by jsi chtěl použít nějakou penetraci, tak na tohle by bohatě stačil třeba Sokrat. Důležité je to co nejvíce zbavit prachu.

MV1 je spárovací malta? MV1 může být i jádrová omítka. Já bych použil cementovou maltu. Těch druhů je hodně a každá prodejna nebo stavebniny berou od jiného výrobce. Nejlépe zajít do stavebnin, říct že potřebuješ maltu na spárování sklepního zdiva a oni určitě poradí podle svoji aktuální nabídky. A to vodní sklo... nevím ,nikdy jsem ho nepoužíval.

Dobrý den, pane Cukrar, zjistil jsme zásadní nedostatek o zdící a spárovací maltě co jsme tu řešili. Široko daleko ode mě, nikde neprodavají ani jednu značku. Všude mají jen Knauf a Weber. Nějak mám pocit, že tito výrobci podobnou směs nevyrábějí. Je to možné? Nebo jen špatně koukám? Děkuji za pomoc s výběrem.