Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praní košile

Ahoj.
Vybalil jsem si novou košili. Píšou v letáčku k ní, že se má prát v pračce při max 30°C.
Je to 65% bavlna a 35% polyester.

Já ale peru obvykle při teplotě 40°C a peru toho víc zároveň.

Můžu to prát i na 40 ?
Co myslíte

Je to 65% bavlna a 35% polyester.

Ani jedna z těchto látek není háklivá na teploty vyšší než těch 30°C. Jde spíš o barvu a její stálost. A dost pochybuju, že je pračka tak pinktlich na dodržení nastavené teploty.
Tudíž čtyřicet nebo třicet bych neřešil.