Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzlá nafta Renault Laguna 1.9 dti

Dobrý den, prosím o radu, co dělat, pokud mi zamrzla nafta v autě? Koupila jsem prostředek proti zamrzání, ale nevím, zda ho mohu nalít pokud už to zamrzlé je...píšou, ýe se má nalít před natankováním..ale těžko natankuji, když nikam nemohu odjet.
Předem děkuji za rady.

Nebo alespoň nějaký známý s vyhřívanou garáž. Ta nafta by šla i ohřát - kupříkladu nahřátí palivového filtru horkovzdušnou pistolí na chvíli pomůže - problém je ale v tom, že parafín usazený na dně nádrže tímto způsobem nepovolí a tak se ten filtr ucpe po chvíli znovu.

Musíte to nejdřív někde rozehřát, tak jak vám tady radí. Smůla je, že ta aditiva se rozpouštějí jen v naftě, která má teplotu nad bodem mrazu.
Takže leda naftu skoro vyjezdit, poté u pumpy nalít aditivum (přesně odměřené množství) a natankovat.