Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatepleni kolem oken

Zdravim,

Potrebuju nejak zateplit obvod oken, profukuje tam vzduch, jake nejlepsi reseni? Jedna se o malou mistnost v rohu bytu. Jedine vnitrni zatepleni a jedna se pouze o obvod oken (drevenych).

Dekuji.

To profukuje mezi rámem a stěnou nebo mezi rámem a okenním křídlem?

Právě zítra se chystám v jedné podkrovce zabránit profukování kolem obložení (palubkama) střešního okna. Když je venku -20 a bezvětří, nevadí. Ale teď, když je kolem -15 a pomalu vichřice, tak tam pořádně profukuje.

Izolace tam není nic moc, ale to řešit nebudu. Dodatečné izolační práce zevnitř s velmi diskutabilním výsledkem - případně kvalitní rekonstrukce s neúměrnými náklady (nad mega) a šílenou pracností (prakticky výměna mimořádně složité střechy a otevření všech podkrovních místností vč. velké koupelky).

Proto to budu řešit (nalezené škvíry, odkud fouká) bezbarvým silikonem nebo akrylátem. Teď mi manželka řekla, že profujuje i mezi jedním oknem a parapetem, tak to zaplácám silikonem i tam.

Nejsou kolem oken nějaké lišty? Pokud ano, tak jednu opatrně sundat a podívat se jaká tam je mezera.Pokud 1cm a víc tak bych to vypěnil montážní pěnou a zpět olištoval. Montážní pěna ale potřebuje pro svoji aktivaci teplotu cca od 15 stupňů , takže jestli tam profukuje ledový vzduch , tak počkat až venku bude tepleji. Pokud tam je menší spára, tak použít silikonový nebo akrylátový tmel.Zase tam je ale nějaká teplota pro zpracování. V akrylátovém tmelu je voda, která by mohla zmrznout dřív, než tmel ztuhne. Pokud tam budete dávat ten tmel, tak se snažit ten tmel dostat co nejvíce do hloubky spáry... aby to nebylo jen na povrchu. Nechci být za rejpala, ale takové věci je třeba řešit s předstihem. Teď vzhledem k teplotám to může být problematické.

Listy, nevim jake listy mate na mysli, zvenku nebo zevnitr, ale zadne odnimatelne listy jsem nenasel, jen ciste okno, ram okna. Davam obrazky jestli pomuzou zevnitr, kudyma to profukuje, rekl bych mezi oknem a stenou, jdou videt kolem okna taky praskliny kudyma to urcite profukuje. Okna jsou to velka, neni to typicky panelak spise starsi budova. S predstihem se to neresilo, protoze problem je jen v jedne rohove male mistnosti, ktera se driv pouzivala spise jako "ulozna mistnost", na kola, vselijake veci, mozna trochu dilna .. Ted to predelavame na mistnost pro hosty protoze se nam posledni dobou mnozi :-)

Jinak jsem zjistil ze mame pochroumane tesneni, takze ho musim vymenit, jen nevim kde se daji tesneni koupit?

//edit: Omlouvam se za mylnou informaci, nevim na co jsem myslel, okna jsou plastova.