Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití šamotových cihel

Zdravím, mám menší chalupu, kterou vytápím kamny Club, vcelku bez problémů. Jen do rána mi při těchhle mrazech spadne teplota i na 16 stupňů, což už není zrovna příjemný. kamna po ránu už moc nehřejou, byť jsou plný žhavýho. ve stodole jsem našel dost šamotek údajně z akumulaček - cihla má v sobě tři průběžný díry, rozměr jako klasika. pomůžu si nějak, když stěny kolem kamen obezdím těmahle cihlama? když se pořádně topí, tak jsou stěny okolo dost ohřátý, ani se na nich nedá udržet ruka. když se nahřejou ty šamotky, tak by měly pak teoreticky slušně hřát a dost dlouho,ne? díky za odpovědi

to je fakt, zkusit to můžu, vyskládám je tam na sucho a když to k něčemu bude, tak to pak vyzdím.. ale čím? na klasickou maltu? nebude tím žárem docházet k nějakým změnám objemu? aby se to neškubalo a nepadaly z toho časem ty cihly.. asi bych to nechal jen vyspárovaný, omítat to nebudu. nebo kdyby náhodou jo, tak stačí lepidlo s perlinkou? bude to držet na šamotkách?