Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průvan z digestoře

Dobrý den,
nevím, zda se někdo z Vás setkal s následujícím problémem: kdykoli v sousedním bytě pod nebo nad námi v našem 4patrovém starším paneláku zapnou digestoř (a ještě hůř, když vaří všichni), začne průvan doprovázený kvílením meluzíny pod vchodovými dveřmi do bytu a profukováním plastovými okny (už tady na ně xkrát byli technici a pořád to řešíme dokola). V kuchyni u digestoře je také za větrných dnů občas cítit průvan, i když nikdo nevaří. Pokud zapneme naši digestoř (Siemens), nic se neděje. Podotýkám, že zápachy jsou tady cítit velmi zřídka, max. občas česnek. Bydlíme od července, problém začal v listopadu.
díky moc za názory či rady
Iva

Dobrý den. Mám digestoř s vlastní zpětnou klapkou, je vyvedená rovnou přez zeď ven. Problém je ale v průvanu. Jakmile jsou větrnější dny zpětná klapka klape a klape. Pomohla by další zpětná klapka (dejme tomu ve zdi před kolenem svedeným do kuchyně?) nebo mám vše vyřešit nějakým magnetem jak popisujete výše. Děkuji za odpověď