Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spodní část radiátoru netopí

spodní část radiátoru netopí a trubka je studená (vlažná). Jedná se o dům kde kotelna je dole pod úrovní kotle a tento netop. radiátor se nachází ve sklepě a jako jediný na domě topí tak na půl. A ještě jedna podstatná je, že okruh je uzavřený s expan. nadobou!! díky za reakce!! R

Doporučuji vypnout oběhové čerpadlo a po chvíli důkladně odvzdušnit selou topnou soustavu. Pokud radiátor nebude dál topit a pokud se od doby, kdy topil, nedělalo nic s topnou soustavou, volil bych největší rychlost na čerpadle a postupně zavíral ostatní radiátory, dokud nezačne topit /usazená nečistota v potrubí(?)/.

Sundat termostatickou hlavici a zkontrolovat kleštěma chod toho stříbrného dzindzigu. Chytit ten čepík a zkusit zamáčknout. Pokud nejde, tak zatáhnout. Zpočátku vše jemně. Pokud se nehýbá tam ani zpátky, máme problém vyřešen. Chytit dzindzig kleštěma s verglovat s ním dovniř a ven, až se rozhýbe. Klidně 20 sekund. Pomůže i lehčí pobouchání (pogumovanou částí kombinaček) po těle toho ventilu. Nebouchat do dzindzigu!!! Zase poverglovat tam a ven, až bude chod volnější. Ideálně nastavit hlavici na 5ku, našroubovat a užívat si teplo, ať se primitivní pekarka podělá....