Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sváření hliníku mma

Zdravím,
Potřebuji si opravit takovou drobnost na karteru jawa 50. Proražená přepážka sekundární kolečko x zapalování.
Dá se to podomácku nějak povařit. Už jsem si koupil ale dvě elektrody na zkoušku jak to pujde a nic moc. Ale třeba jsem to dělal špatně, tak prosím o radu. Jaké elektrody doporučítě, na kolik ampér, čemu se vyvarovat atd. Nechci kvuly takové drobnosti lítat a shánět svářeče aspoň se něčemu přiučím.Díky

Souhlasím a rovněž nedoporučuji. Nejsem zrovna exkluzívní svářeč, ale jednu takovou prkotinu jsem taky zkusil. Měl jsem fakt dobrý elektrody spešl na hliník, ale je to moc citlivý. Chce to cvik, citlivě nastavovat proud a obyčejný invertor není to nejvhodnější zařízení... Než se naděješ, je tam díra jak vrata. Pionýr je historie, máš jen jeden pokus a musí to vyjít. Jak to bude poničený, nikdo už to nebude chtít spravovat, protože se hliník vyhřeje a podstatně změní vlastnosti. Doporučuji odborníka s přístrojem pro svařování v ochranné atmosféře. Elektroda je na hrubé práce.