Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastěnné osvětlení

Zdravím, chystám se na výměnu nastěnného osvětlení, u nového je jasný plánek kde příjde černý drát a kde zbytek. Po sundání starého světla vedou ze zdi ale jen dva hnědé dráty. Jak rozeznám který drát je černý? Nebo je v pohodě když u montáže tyto dva dráty prohodím? Díky.

Elektrikář, který dělal rozvod byl prase. Fáze má být označena černě (v případě světelného rozvodu také hnědá), na spotřebiči označeno písmenem L, nula je světle modrá, písmeno N. Zemnící vodič je v zelenožluté barvě, na spotřebiči je u místa připojení značka uzemnění.