Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka

Zdravím.Potřeboval poradit ohledně nabíječky.Mám akumulátor kde se píše toto:1.2V-1.3Ah a potřebuji ten akumulátor nabít.Bohužel nemám originál nabíječku k tomu přístroji ve kterém je ten akumulátor,ale našel jsem jinou nabíječku která má 6V-800mA.Nabiju ten akumulátor s touto nabíječkou?

to sice asi nabiješ ale můžeš ho zničit....to chce ukrotit napětí...když chceš nabíjet článek 1,2V měla by mít nabíječka jen o něco více, cca do 2V..takže potřebuješ někde ztratit 4V a to jde buď odporem nebo zapojením diod do serie...6ks diod na 1A. Každá jedna sníží napětí cca o 0,7V. 6*0,7= 4,2V

tak to je vše úplně jinak....na to je nejlepší modelářská nabíječka třeba SHARK...ta umí NiCd, NiMh, Li-on, Li-pol, a olovo gelovky...do 9Ah
pravda není za pusu anevím jestli k ní dodávají zdroj protože je dělaná na nabíjení z autobaterie do modelů, ale najde se určitě podobná včetně zdroje...

Tyhle gelovky malejch kapacit se docela dobre dobiji levnejma adapterama od vietnamcu - idealne klasickym, nestabilizovanym, trafickovym 12V. Pripojit, kouknout na hodiny a v cca pulhodinovejch intervalech k ni prilozit ucho. Az zacne zvukat je nabita. Poznamenat si cas pro priste, sice porad dobijet podle ucha ale je alespon odhad doby dobiti.
Nijak profi reseni pro extradlouhy zivot baterie to neni, ale pro obcasny pouziti je to ok.

Sakra..přeci nezáleží na mě kde co já chi mít,ale jde o to jak by to mělo být správně!!Co je na tom k nepochopení?Pokud neumíte poradit,tak se zdržte komentářů.Na té fotce nabíječky je ukázáno,že to má dvě polohy nabíjení.Barevně jsem označil kde je plus a kde mínus.Tak jsem si myslel,že už nebude tak těžké pro toho kdo se v tom vyzná napsat,že to má být tak nebo tak.Nechci oddělat akumulátor nebo detektor za deset tisíc.Což je pár jedincům asi jedno.

A co je správně? Uklidni se a mysli. Ten přepínač je tam proto, aby to bylo univerzální. Tedy aby se konektor dal strčit jak do přístroje, který vyžaduje plus na vnitřním kontaktu, tak do jiného, který vyžaduje plus na vnějším kontaktu. To býva na každém zařízení namalované a na tom tvém zdroji to taky je namalované. Tak jak ti má někdo poradit, když nevíme k čemu to budeš připojovat. Většina zařízení má plus na vnitřním kontaktu, ale rozhodně se na to nedá spoléhat.

Však jsem psal,že je to k detektoru z kterého je ten akumulátor který potřebuji nabít tou nabíječkou.Myslel jsem,že standartně je v konektoru uvnitř plus a venku mínus.Já vím,že je to univerzální.Na tom detektoru to namalované prostě není.Proto jsem tady a snažím se najít radu.

Tak ten detektor asi budeš muset rozebrat, abys zjistil, jak je zapojený obvod, a nebo alespoň prozraď typ detektoru - třeba se s tím někdo setkal, a nebo ti najde schéma zapojení. Ale opravdu nemůžeš chtít, aby ti někdo poradil konkrétně, když jsi konkrétní informaci (o typu detektoru) nedal.

Na 100% zapojení toho detektoru nikdo znát nebude,ale dobrá....je to Atlantis Imperátor II.Detektor je rozebranej,ale není poznat kam jsou naletované dráty u toho konektoru.Myslel jsem,že je prostě zaběhnutej standart s tím,že plus je uvnitř konektoru a tak mě zajímalo kam přepnout ten přepínač na té nabíječce..viz foto výše.

Myslel jsem,že je prostě zaběhnutej standart

není, ale většinou to tak je

kam přepnout ten přepínač na té nabíječce

to máš namalovaný hned vedle toho přepínače

není poznat kam jsou naletované dráty u toho konektoru

Změřit šlusmetrem nebo spoléhat na barvu drátů? Často bývá červený a černý. Červený je plus.