Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová kamna

ZDravím všechny ... Malinko jsem poodkočil z tera poradny sem a chci se zeptat ... Bydlím ve starém bytě , kde plynové topení s kamny waw ( dosti staré) ,momentálně řeším problém s tím že se mi dnes stalo že mi plamínek sfoukl přes noc vítr ,tím pádem byla ráno v hadárně pořádná zima což je tak nějak dosti na hov** .. :( Už dříve byl s kamnami problém ,tudíž chci zakoupit nové ... A tedˇ moje otázka , známí říkal že viděl i taková to plynová kamna s elektronickým ovládáním či zapalováním , bohužel se v tomhle vůbec nevyznám a na netu nemohu nic najíd ,proto žádám o radu případně typ jaká kamna ( popřípadě obchod v Brně) ... Po přečtení tohoto dotazu upozornuji ,že se v tomhle vůbec nevyznám ,proto některé věci budou asi trochu divné .. :) Děkuji Filip

zapalování se dělá buď piezoelektrické ale dnes spíše z trafa takže kamna musí být pak ještě připojena na síť 230V.
Hlásič teploty je teploměr...ale jestli myslíš třeba akustický tak ten by šel udělat z termostatu. Jak sepne , zapne sirénu..a když si pořídíš mrňavou tlakovou, tak tě i vzbudí... co říká Google na dotaz *plynové topení Brno*
http://www.elektrocigler.cz/topidla-a-klimatizace/ topidla-plynova-c72/

Ano myslel jsem akustický hlásič .. S tím termostatem to není špátný nápad šel by použít i RT-2 : http://teraplus.eshop-zdarma.cz/index.php?s=produc t&id=79 ... Jinak zkoušel jsem různě volat a nakonec jsem dostal odkaz na stránku kde mají ty kamna které jsem myslel ,akorád jsou cenově na tom trochu hůře ... Nevíte ještě o nějakém výrobci takovíchto kamen kde by byli levnější (http://www.karma-as.cz/cs/spotrebice/plynova-topid la/odtah-pres-zed-beta/karma-beta-2-electronic-01/ ) ? Díky

Právě s tímhle mám též problém ... Když do zhasne přes den ,tak se nic neděje ,ale horší je to přes noc jak se mi stalo tedˇ , poté mi klesá teplota v celé místnosti a není to moc dobré pro zvířátka .. Navíc jsem chtěl již minulý rok koupit nové , ty naše jsou již pěkně staré a je problém třeba i se "zažehnutím" ohně a podobně ... Proto se mě ty elektronicke velice líbí , ovšem jsem myslel že cena bude tak kolem 7-8 tis. ...

Já jsem si pak ještě vzpomněl, že to dělalo po úvodním seřízení starým topenářem, když to mělo z plamínku skočit na plno. Pak přišel jiný a seřídil to správně - běžný provoz je ekonomický plamen a při velkém rozdílu teplot se teprve zapne ten plný. Je to úspornější a nebouchají plechy. Bylo mi vysvětleno, že při té mojí hraniční délce trubky 90 cm je problém, když bafne, tak si musí přisát vzduch a to nezvládne.
A pak je občas potřeba vyčistit ten malý hořáček věčného plamínku, bývá na tom docela sajrajt. Aneb kvalifikovaný údržbář.
Už to třetím rokem neprovozuji z finančních důvodů a ty Karma Beta mechanik se dají koupit za babku, jak se toho lidi zbavují.

Zdravím všechny kutily :-),
potřeboval bych poradit. Mám v plánu koupit plynové kamna na výhřev menší místnosti, finanční limit do 5.000,- CZK na kamna.
http://www.peddy.cz/kamna-a-vytapeni/plynova-kamna /plynova-kamna-campingaz-turbo
díval jsem se na tyto, co na ně říkáte? případně doporučtě jiné..

ovšem mám malý problém, jelikož kamna spotřebovávají vzduch tak musí být otevřené okno, aby se hadi neudusili, ale zase jde teplota dolů.., je ještě nějaká jiná možnost? jak tyto kamna používat/zapojit?

Mockrát děkuji Michal :-)