Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce podkroví

Zdrávím mám spíše dotaz na nějakého tesaře nebo člověka co se vyzná ve střechách.

Původní majitel již něco začal dělat ale nedodělal. Jde o to že tam jsou ležaté trámy na zemi. Některé již odstranil a zůstali tam dva, které podpírají 4 stojaté trámy. ( Pro představu jsem Vám to nafotil. obr. 1 a 2). Chci celou střechu udělat v plechu, střešní tašky nechci. Jedná se mi o to, jestli ty ležaté trámy se budou smět odstranit a jestli vazba (obr. 3) může zůstat původní? Z jedné strany střecha půjde za polovinou přizvednout z důvodu vybudování obyváku s kuchyní (obr. 4 a 5). Jestli Vás mohu poprosti aspoň touhle formou o radu byl bych rád.

1:
[www.citycars.cz/images/strecha/1.jpg]

2:
[www.citycars.cz/images/strecha/2.jpg]

3:
[www.citycars.cz/images/strecha/3.jpg]

4:
[www.citycars.cz/images/strecha/4.jpg]

5:
[www.citycars.cz/images/strecha/5.jpg]

Plán rekonstrukce a vybudování příček místností (zakreslené 4 stojaté trámy):
[www.citycars.cz/images/strecha/6.jpg]

Není potřeba vkládat fotky v rozlišení 3648×2736px o velikosti každá skoro 2MB! (host)

Lezate tramy by se daly odstranit za predpokladu, ze se bude pod sloupkama nejaka nostna zed nebo neco podobneho, co vydrzi zatizeni strechy. Koukam na obr. 3 a zda se mi, ze je folie prekladana obracene. je to mozne? Jeste se mi zda, ze profil krokvi je na pudni vestavbu slabeho prurezu. Doporucuji pozvat odbornika. Myslim projektanta , nebo statika. Naklady na ne jsou mensi nez na opravu spadle strechy.

Možné je lecos. I ty vazné trámy půjdou odstranit, ale před tím je nutné krov staticky zajistit. Z několika fotek ale nelze dostatečně posoudit stav a možnosti takže doporučuji spolupráci s projektantem nebo alespoň stavařem z provozu. Na úpravy budete potřebovat povolení a malůvka na pytlíku od svačiny na stavebním úřadě nestačí.
Nastavení trámu na prvním snímku vypadá zajímavě. Levá část je od pohledu poloviční šířky proti pravé časti. Co ten šedivý prvek na třetím snímku. To je jen prkno nebo výztuha prasklé, shnilé či jinak poškozené krokve? Rovněž se mi zdá jako by byla fólie překládaná obráceně.

P.S.: Ty dvoumegové fotky.. to je fakt haluz!!

Ta šedivá věc jak se mi zdá, bude natlučená lať na krokvi kvůli izolaci, neb si stavitel myslel, že se takto dává izolace přes krokve.Taky se mi zdá že je folie překládaná obráceně.Ještě jsem si všimnul na čtvrté fotce něco vyčuhuje zpod tašek v celé šíři střechy tam kde se má napojit ta přístavba.Není to ta folie?

Kimi, určitě se nalezne řešení, ale ne po internetu, bez podrobného průzkumu. Jak píše kolega sHpy00n, je třeba vše zkontrolovat. Stav krovu, páč vy nevidíte to co vidí odbormík, folii igelitovou určit odtranit, páč je jen na kouscích, dát kvalitní kontaktní, přeložit střechu... atd...

pozvat stavebního technika....