Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová (plastová) vana-dotaz...

Dobrý den, máme v plánu v létě o prázdninách vyměnit naší starou plech.vanu za novou-plastovou...(měníme, protože stará vana tu je dlouho a už je dost rezatá(kolem výpustě a na krajích-lemech)

Rozhodli jsme se pro "plastovou" vanu kvůli tomu že 1) nerezne, 2)levnější, 3)teplejší,...

Teď jsem ale narazil na toto téma: http://kutilska.poradna.net/q/view/35777-oprava-ak rylatove-vany

Dotaz:

1)Jak může prasklina nastat, jakou má vana výdrž,co se nesmí?

2)Rady při výběru vany (značka apod...)?Chceme obyč. vanu->klasický tvar

děkuji...

Pokud nechcete dělat i nové obklady, tak bych doporučil akrylový nástřik galerie.html odpadne pracné vybourání, odvoz vybouraného materiálu a placení nemalé částky na skládce :-) a hlevně ji jen tak neprorazíte.
1) Prasklina nastala(tvrdí nájemník) upadnutím sprchové hlavice.
2) Doporučuji nešetřit. Doma mám 3x dražší vanu a sprcha spadla mockrát a nic. Zřejmě platí pravidlo "nejsme tak bohatí abychom si mohli kupovat levné věci".

jak psal Luboš tak zrenovováním si prodloužíš životnost stávající plechové, potom by také nemusela reznout, a teplejší? zkus se dostat pod vanu pokud není obezděná a nanes PU pěnu mimo odtokové potrubí atd... Pokud bys dával novou tak si ji také můžeš zateplit (na obrácenou vanu nejlepší nanášení, nebo na plachtu z igelitové folie , podsunout a potom připlesknout na vanu a nechat expandovat dále. v igelitu by se neměla kondenzovat voda, tak potom perforovat igelit i kanálky v PU. hlavně dolu.
Hlavní problém je v usazení a pokud je více zatížená nabídne montážník pro rozložení více nosných konzol. ale píšeš že to bude montovat odborník, tak než dostane finance do ruky, zajisté se ujistíš o správném zapravení =vyvážení ,vyspádování těsnost obezdění, doléhání sprchové zástěny, a také to že je úplně odstraněn přebytek silikonu ze spár, aby se nechytala špína..akryláty mám raději, Silikony nechávají jakoby stále mastivé stopy,na něž potom nemusí moc chytat třeba barvy (lakýrníci to milují u aut kolem oken atd....