Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmagnetizování obrouček.

Dobrý den, mám dioptrické brýle na jejichž obroučky lze pomocí malích magnetů nasadit obroučky s tmavými skli. Tyto nasazovací obroučky lze podle potřeb sundat a opětovně nandat podle potřeby. Dlouhou dobu jsem je nenosil a magnety ztratily svoji přilnavost. Lze tyto magnety nějakým způsobem znovu zmagnetizovat? Děkuji

Mělo by to jít, zkus vzít nějaký silnější magnet třeba kulatý z nástěnky a několikrát přejet přes ty magnetky na obroučkách (pokud možno ve stejné polaritě, tzn pokud v nich aspoň něco zbylo, měly by se přitahovat, ne odpuzovat).
Hodně silný magnet je v pevném disku, pokud máš nějaký nefunkční, rozeber ho a použij.