Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hilti dc230 - zubatá převodová kola

dobrý den, prosím, nemá někdo zkušenost s rozděláním /rozebráním/ velkého převodového kola u rozbrušovačky hilti dc230? mám "očesané malé převodové kolečko, které je nasazeno na hřídeli rotoru - to jde normálně demontovat, ale to velké nevím, trápil jsem se s tím asi 2h a stále nic. Pokud bude třeba, dám sem i foto. A ještě jeden dotaz - u spínače je něco jako rozběhový kondenzátor??, je to taková plastová kostička, vlastně byla :-), protože je celá spálená, nevíte někdo přesně, co to je? resp. co ta kostička obsahuje uvnitř? popř. jak by se to dalo obejít? předem děkuji za info

Netuším co je presne Hilti DC230, je to proste jednoduchá úhlová bruska, nic netradičné tam použité nebude.

Hřídelek, nalisované 1 eventuálne 2 ložiská, celá sestava nalisovaná do odlitku, možno nejaké upchávky + prípadne vymedzovacie krúžky. Pravdepodobne zaistené segerkou, no možné je aj iné riešenie, napr. nejaké púzdro zaistené narazeným kolíkom ...

Kolečko múže být na hriadelke na závite, podobne ako spojka na reťazových pílach Stihl, ak ano, závit sa bude dotahovať pri rozbehu.

Očistiť, prehliadnuť pod dobrým svetlom. Nic výnimočné tam nebude.

nazývám to určitě špatně.... filtrační kondenzátor to určitě nebude. To je jasný, bude to něco na rozběh té flexy, má 230mm kotouč a 2500w. Měl jsem to zapojené natvrdo, bez tohoto vyhořelého členu a to funguje, ale to jsou takové rázy, že to vyhazuje někdy i 16A jistič.... Takže rozběhové něco :-).
Jinak jsem převodová kola úspěšně demontoval, chtělo to trochu více násilí....resp. hliníkovou kulatinu a kladivo, a šlo to vyrazit. zatím díky