Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Řetězka na motorové pile - spojkový buben

Dnes jsem řezal dřevo s motorovou pilou značky KSO. Docela silná, ale řetězka to nevydržela :) :) :)
Nevíte někdo, kde se dá koupit náhradní?? Je to pevná řetězka. Viz foto . Jde mi o to, jestli se musí kupovat ten sám typ nebo jestli se dá třeba koupit nějaká kvalitnější, která by tam pasovala.Vypadá jak levný oleo mac.
Je to tahle pila ( NENÍ TO REKLAMA!!!!! ) http://www.hobynaradi.cz/cs/benzinove/6755-benzino va-retezova-motorova-pila-32kw-kso-5200.html

Nevím co říci. V inzeratu uvedenou sumu stojí, cca. , nová lišta + nová řetěz na pilu solídneho výrobcu.

Cena je viac ako podozrivá. Osobne, by som zrejme nemal odvahu, narábať týmto instrumentom.
Roztrhnutá řetěz, za istých situácii, môže spôsobiť značne nepríjemný a vážny úraz tváre, poškodenie zraku !!!

Zbav sa toho šmejdu, ide o život a zdravie. Tvoj život a zdravie.

Z více vlastních zkušeností vím, že levné věci nemusí být vždy nekvalitní a naopak. Pokud pila jinak běhá bez problémů, neměl by být problém napasovat tam lištu jiného výrobce, pokud bude pasovat na uchycení. Pozor na vstup pro mazání řetězu, aby nebyl překryt neoriginální lištou , nutno porovnat s originálem.
Řetěz je spotřební materiál. Proč by mělo hrozit přetržení, vzlásť pokud se na tuto pilu namontuje jiný kvalitní o stejném rozměru? Nicméně i kvalitní řetěz se může přetrhnout. Vyběhne z pily (dopředu) a pokud se nezasekne v pile u podávacího kolečka, nic se nestane.

V pohodě. Uvítám každý názor. Pila řeže jako prase. Nestěžuji si. Akorát že praskla ta řetězka . Řetěz se zasekl. Řetěz je taky docela pevný. Kdyby stál za hovno, tak je po pár řezech ztupený, ale vydržel i lakovaný desky a byl pořád stejně ostrý. Kvalita zpracování plastu atd. Tak to je druhá otázka. Chytá na drc. Výkon má taky solidní na domácí využití.