Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uchytenie hasiaceho v aute

Kedze som si uz uspesne kupil hasiaci, ktory nosim zatial volne hodeny v kufri zaujimalo by ma ako riesit rozumne uchytenie. Predpokladam, ze vyrobca na nic take nemyslel (Laguna I combi), takze to bude musiet vyriesit svojpomocne. Ma niekto nejake kvaziuniverzalne riesenie? Pripadne nejake fotky na ispiraciu.
Kufor som este priznam sa neprezeral, ani neviem teraz spamati ake uchyty ma hasiaci, ale viem, ze volne pohodeny byt nemoze, pretoze ma pri prvej havarii v aute zabije ako tam zacne poletovat po kabine.

Kdysi (při zavedení povinnosti míti tento bazmek ve firemních vozech) jsme to ve firmě vyřešili prošroubováním skrz takové to falešné (sololitové) dno kufru, ale to se jednalo o felicie, a muselo se to navíc vypodložit kusem plechu, aby se to udrželo, a hned nevyrvalo (sololit nic neudrží). Jak na to v Laguně bohužel netuším, ale pokud neskládáš sedačky pro zvětšení úložnéo prostoru, tak by se možná dal držák našroubovat zezadu na opěradlo. A možná by poradili i ve značkovém (či jiném) servisu…

Ještě ve staré stodváce jsem vozil půlkilový tetrachlorový hasičák v držáku přišroubovaném na levém podběhu pod palubkou. Teď ho vozím pod sedačkou spolujezdce chycený suchým zipem k podlahovému koberci. Tam by ublížit neměl a je v případě potřeby hned po ruce. Mít ho v kufru mi nepřipadá moc šťastné řešení, když auto začne hořet, každá vteřina je dobrá.

Ak do kufra, možno by stálo za to, použiť suchý zips.
http://www.g3.cz/sk/catalog/suche-zipy-3m/scotchma te
http://www.modelarina.cz/suchy-zip-3m-duallock-p-1 080.html
http://www.ideo.sk/sk/3M-Obchod/3M-Pasky-a-zipsy/O bojstranne-pasky-a-zipsy/3M-Dual-Lock.alej

Ak je v kufri vhodný tapacírung, nalepí sa suchozipsový protikus len na "hasičák" a uchytí sa na tapacír. Treba vyskúšať, aká veľká plocha spoja už bude dostatočne držať. Možno úchyt na dvoch miestach, v hornej a dolnej časti hasičáku. Ak to na "tapacíre" nebude držať, nalepí sa aj druhý protikus.
Bežne takto uchytávam veci, ktoré majú držať na mieste, ale treba s nimi občas aj manipulovať. 3M vyrába aj verziu na extrémne zaťaženie, veľa kg na cm2 spoja.

Výhoda je, že sa "hasičák" dá v prípade potreby premiestňovať.

Suchých zipsov je habadej, možno by stačil aj obyčajný "lacák" z textilnej galantérie.

z toho důvodu má být po ruce i v přídě, že se člověk nemůže dostat ze sedadla, ale ať si ho dá každý kam chce... Doporučím kožené řemínky a hasičák chytit někde zepředu sedadla, dopředu pod sedadlo atd., či nějak jinak tak, aby se na něj snadno dosáhlo, ideálně, když na něj dosahne v nouzi i spolujezdec.

Jinak nevim, jestli jste se kdy kdo snažil dostat do zbořenýho kufru, ale jde to hooodně blbě a to zezadu nemusí přijít ani moc velká rána.

Ony ty hasičáky jsou v drtivé většině případů pro to, abys pomohl někomu jinýmu. Málokdy budeš hasit svoje auto, už proto, že když to někde naboříš a bude ti to hořet, tak budeš rád, že vůbec vylezeš z auta, pokud toho budeš schopen.
A pokud ti začne hořet elektroinstalace, tak určitě nebudeš hasit uvnitř auta, ale stejně vyskočíš ven a vlézt do kufru už bude otázka chviličky.

Osobně taky vozím hasičák v kufru, mám tam dvojitý dno, takže to vozím v tom prostoru pod prvním dnem, nad náhradním kolem (vlastně nad LPG nádrží :-) )

Tých"ale co když" môže byť viac. Ak budeš rozmýšlať takto, tak buď ich kúpiš viac a rozmiestniš po celom aute, alebo nekúpiš žiaden a budeš dúfať, že k požiaru nepríde, alebo kúpiš len jeden a riskneš to, alebo... :-)