Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem diletační spára

Mam dotaz na kutily.U vrat mam betonovou desku s rozmery 4 na 4 metry.Vinou mrazu se mi beton zvedl a nelze otevřít výjezdová vrata.Chtěl jsem se zeptat,zdali by pomohlo abych udelal diletacní spáru?Možno by si to sednout zpet?kdyz není mráz tak je to ok.Díky za radu.

DilAtační spára nepomůže. Mrazem se beton nezvedá alebrž je zvedán. Zvedá ho podloží pod beton které je příliš nasáklé vodou. Právě tahle voda způsobuje zvedání protože vlivem mrazu zvětšuje svůj objem. Doporučuji vykopat podloží, oddrenážovat a pod beton nasypat dostatečně mocný polštář kameniva.