Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava lingrusty

Zdravím kutilové,
potřeboval bych poradit s opravou lingrusty v panelovém domě. Jde o to, že po seškrábání puchýřů a oloupaných míst vznikly mapy, ostatní drží až moc dobře:-) Celková rekonstrukce soklu nepřipadá z finančních důvodů v úvahu. Zmíněná místa jsem dle rad jiných natřel fermeží a rád bych věděl, jak dál postupovat. Také bych se chtěl zeptat, čím je nejlepší vytvářet různé vzory, které již na soklu jsou. Díky všem za rady!

Oloupala se jen barva, nebo je v čudu i to podloží? Podloží je tvořeno tuším plavenou křídou s fermeží či jiným lepidlem. Možná se prodává instantní v pytlíku v nějakém Batu-tentonoc nebo Horním Bachu. Jestli jen barva, pak zpevni podloží třeba tou fermeží. Nátěr se dělal buď nějakým lesklým emailem nebo latexem. Obnov tímtéž. Stejný odstín asi nechytneš, bylo by dobré to asi přetřít celé.