Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínač světla

Prosím , pro klid se vás jdu raději zeptat.
Byla dělána výměna vypínačů v bytě . Světla fungují. Jen se chci zeptat je možné že by svíla i kdyby byl vypínač neukostřen /nebo jak se to říká/ občas dostaneme výboj . Nebo to může být jen novými nátěry v okolí /futra ,dveře, statické výboje /

????

Vypínač neukostřen ??? CO chceš ukostriť/zemniť a KAM ? Plastový rámeček a plastovú krytku ?

Ak to kope, jedná sa špatný izolačný stav, pravdepodobne prach po brúsení sadrokartonu + vzdušná vhkosť = vodivý lepkavý hnus.

Tam nemá co kopat, je všechno z úmělé hmoty, matroše je na vypínači také málo, aby mohla kopat statika.

Jsem byl pozván k jednomu známému, že kope zeď. Tak jsem si říkal, co je to za blbost, nicméně jsem tam vyrazil s vadaskou za uchem. Fázovka na stěně skutečně svítila. Poklesla mi čelist ale to nepomohlo a fakt to kopalo. Delším bádáním jsem zjistil, že když věšel podle pokynů manželky obraz "zrovna semhle a jinam ani o centimetr nééé", tak natnul hřebíčkem plochý vodič, zrovinka fázi. Omítka byla z nějakého mizerného hydroskopického materiálu, prakticky trvale navlhlá a klidně to kopalo ještě metr od obrazu.

Volej odborníka, s elektrikou není sranda, může být opravdu nebezpečná a na dálku ti v tomhle těžko poradíme.