Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosnost lepených trámků

Dobrý den, chci udělat stojan na teraria z lepených hranolů, rozměr 173x60x200 cm.

Váha bude cca 80 Kg na jedno patro (rozložená po celé délce) - 3 patra.

Stojan chci nějak takto pc260899.jpg jen z těch hranolů. Na každé patro bych ještě položil osb desku aby se váho rozložila.

Z jak tlustého hranolu to udělat? Přemýšlel jsem 4x4 nebo 5x5, ale zas v obchodě mi řekli že mám koupit 10x10 což je trochu mimo tak prosím o radu.

Popřípadě čím ty trámky spojit k sobě?

Děkuji

no tak to by snad z 50x50 šlo, ale proč to není vařené? Neuvádíte nikde jestli to bude zadlabané )tedy někde ztenšené), nabo jak budou stojky k těm rámům přichyceny achcet poradit...zo jaksi jde blbě...80kgbude mít vybavené jedno terárium is kamením a tak???