Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnojivo na ovocne stromceky

Zdravim,
Ake hnojivo by ste mi odporucili na jarne hnojenie ovocnych stromcekov? Uvazoval som nad nejakym NPK. Hladam nieco lacnejsie aspon 5-10 kg a granulovane. Zvecsa som nasiel 1 kg balenia na nete. Mam viac stromcekov na zahrade a rozne druhy, taktiez ovocne kriky. Od akeho vyrobcu a kde to lacno zohnat ? Dakujem.

Na netu bude kupa prodejců, třeba http://www.mall.cz/osiva-hnojiva/lovochemie-cereri t-25-kg Ale pokud toho potřebuješ více, zkusil bych se zeptat u zemědělcú v okolí. Nakupují tyto věci ve velkém množství, proto to mají o mnoho levnější. I když to prodají s nějakým ziskem, bude to levnější než v malospotřebitelském balení.
Čistý dusičnan asi vhodný nebude. Bylo by to jednostranné dusíkové hnojení, které způsobí velký nárůst letorostů, zelené hmoty, snad i velikosti ovoce, ale na úkor kvality a trvanlivosti.