Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání betonové podlahy v chodbě

Dobrý den, potřebuji vyrovnat podlahu v chodbě, která je dlouhá 4 m a široká 1,5 m. Na jedné straně je výška na dorovnání 4 cm a postupně to klesá k 1 cm. Moje otázka zní, čím tento rozdíl vyrovnat,jakým materiálem. Ve stavebninách mi doporučili samonivelační stěrku 2cm nechat zaschnout 12 hodin a pak dolít zbytek. Levnější varianta by byla s lepidlem, ale nevím jestli vrstva 4 cm už nebude moc. Je třeba u takové malé plochy dělat obvodovu diletaci?

Děkuji za návrhy a rady.

Cituji sám sebe ze starého vlákna:

...Na vyrovnání takového rozdílu se vyrábí speciální samonivelační stěrky, ale je to poměrně drahá záležitost. Mohu poradit jiné a levnější řešení, ale je to rovněž značně nestandardní, zrovna jako vyrovnávání samotným lepidlem. Kdyby se to dověděli výrobci použitých směsí, asi by je trefilo a určitě by nedali záruku. Používám to ale s úspěchem již slušnou řádku let. V podstaě se jedná o prosté přidání flexibilního lepidla do suché betonové směsi. Na pytel betonu dávám cca lopatu lepidla a míchám vrtačkou v soudku do lehce tekoucí, pastovité konzistence. Vtip je v tom, že samotný zavlhlý beton se špatně vytahuje do vytracena a přiliš ředěný zase pouští na povrch moc vody. Použitím přísady lepidla získá jakousi plasticitu a chová se velmi podobně, jako samonivelační stěrka. Výborně se rozlévá do nuly a ani vrstva 5 cm není problém. Jen se musí opatrněji rovnat nejlépe hliníkovou latí. Ale jak jsem upozornil na začátku, všichni výrobci nedoporučují ne-li zakazují míchaní vlastních směsí s produkty jiných výrobců. Proto je takovéto použití, jakkoli proveřené, na vlastní nebezpečí. Pochopitelně se nesmí podcenit příprava podkladu. Musí se zamést a napenetrovat, nebo nouzově alespoň pořádně vykropit.

zdroj