Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Křížovka

Zdravím, prosím Vás nemohli by jste mi pomoc s křížovkou ?
1. Skupina odpadů, které mohou při nesprávné manipulaci ohrozit zdraví, nebo životní prostředí( na 10 písmen)
2. Skupina odpadů, které se vyznačují velkými rozměry a hmotností(na 7 písmen)
3. Stroj, který zhutňuje odpady na skládkách( na 9 písmen)
4. Proces, při kterém je možné zdarma odevzdat použité výrobky (elektrozařízení, baterie…) na
místech k tomu určených (na 11 písmen)
6. Zařízení, ve kterém se energeticky využívají směsné komunální odpady (Praha, Brno, Liberec)(na 8písmen)
8. Souhrn zásahů, které mají zahladit nežádoucí zásahy do přírody, též poslední fáze činnosti skládky(na 11 písmen)
9. Zařízení, kde dochází nejčastěji k materiálovému využití skla(na 7 písmen)
10. Název linky, kde se tříděné odpady upravují podle požadavků konečných zpracovatelů(na 11 písmen)
11. Krabice od mléka a džusů se odborně nazývají:( na 15 písmen)
Díky moc za každou odpověd

odpovědi na křížovku recyklohraní:
1. nebezpečné
2. objemné
3. kompaktor
4. zpětný odběr
5. bílá
6. spalovna
7. BRKO
8. rekultivace
9. sklárna
10.dotříďovací
11.nápojové kartony
12.recyklace

tajenka - černá skládka