Základy
Ahoj všem
Na jaře budu bourat stodolu veliosti 5 krát 5 metrů která je přizděna k domku původně jsem chtěl z oběktu udělat obývák ale bylo by to nákladnější než to zbourat a postavit znovu .Zjistil jsem ,že to má jen záklydy z cihel a opuky není to odizolované a i to zdivo nic moc ,chci to zbourat a postavit asi z Heluz family šíře 50 cm střecha plechová Lindab teď ale otázka jaké základy a jak hluboké nejsem zedník ale po radě si vše dělám sám děuji.
Předpokládám, že tohle už je na stavební povolení a plány. Při návrhu základů záleží na materiálu podloží. Nám architekt na písečnou půdu určil hloubku 80 cm.
Zde je podloží opuka jíl .Zálady jsou opukové musí být stavební povolení když vlastně zbourám a opravím základy půdoris bude stejný .
Když se zeptáte, je odpověď ano.
Záleží na sousedech ...
Sousedi jsou v poho
Rozhodně bych se neodvážil tento stav označit za setrvalý. Nikdy nevíš, kdy se pohádáte o hromádku sněhu před barákem a soused půjde zkoumat tvoje stavební povolení.
delal jsem podobne pristavek, kdo se moc pta moc se dozvi.
Jestli mas sousedy vpoho (casto zdani klame) tak povoleni neres.
80cm je prijatelne, klidne dej 1m na tom moc neusetris.
DKK
Jasně dík já budu vlastně jen rekonstruovat na novo ,že bych něco stavěl kde nic nebylo tak to ne
Bez ohledu na vztahy se sousedy potřebujete ohlášení, viz. Zákon č. 183/2006 Sb. a to i v případě že zbouráte a stavíte na stejném půdoryse. Nakonec ještě můžete být rádi že to je jen stodola a tudíž nepotřebujete povolení k demolici.
Samotné základy musí jít do nezámrzné hloubky, což na většině území ČR znamená 800mm pro běžné hlinitopísčité půdy a 1000mm pro hlinitojílovité půdy. Pro horské oblasti platí min. 1200mm.