Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základy

Ahoj všem
Na jaře budu bourat stodolu veliosti 5 krát 5 metrů která je přizděna k domku původně jsem chtěl z oběktu udělat obývák ale bylo by to nákladnější než to zbourat a postavit znovu .Zjistil jsem ,že to má jen záklydy z cihel a opuky není to odizolované a i to zdivo nic moc ,chci to zbourat a postavit asi z Heluz family šíře 50 cm střecha plechová Lindab teď ale otázka jaké základy a jak hluboké nejsem zedník ale po radě si vše dělám sám děuji.

Bez ohledu na vztahy se sousedy potřebujete ohlášení, viz. Zákon č. 183/2006 Sb. a to i v případě že zbouráte a stavíte na stejném půdoryse. Nakonec ještě můžete být rádi že to je jen stodola a tudíž nepotřebujete povolení k demolici. ;-)
Samotné základy musí jít do nezámrzné hloubky, což na většině území ČR znamená 800mm pro běžné hlinitopísčité půdy a 1000mm pro hlinitojílovité půdy. Pro horské oblasti platí min. 1200mm.