Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání v plynovém kotli

Dobrý den.Nemáte někdo podobnou zkušenost ? První sezónu topíme plynovým kondenzačním kotlem Vaillant Eco Tec.Po zapnutí se začne v horní,spíše pravé části kotle v nepravidelných intervalech ozývat poměrně hlasité praskání,které se dá popsat jako pohyb programátoru u starších automatických praček.Revizní technik,který kotel uváděl do provozu ho rozebral,zkontroloval,ale žádnou závadu nenašel.Je možné,že by praskání bylo způsobeno pnutím materiálu po jeho zahřátí?Zvuk se ale začne ozývat IHNED po zapnutí kotle...
Kotel topí dobře,žádný jiný problém není.
Tepelný okruh je kombinovaný s kotlem na tuhá paliva.
Prosím poraďte, kdo víte.....

Mám podobný problém na starším (nekondenzačním) kotli Viadrus. Domníval jsem se, že by mohlo jít o vzduch v otopné soustavě. Ten jsem však vyloučil. Praskání trvá i po dočasném vypnutí oběžného čerpadla a uzavření hlavních ventilů jednotlivých větví otopné soustavy. Je také zvláštností, že tento jev se poprvé projevil letos po dvacetiletém provozu. Zatím nemám k této věci vysvětlení. Únik vody ze systému jsem rovněž nezaznamenal.