Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC a 4 tv

potrebujem rozdelit signal UPC medzi 4 tv . . . predpokladam, ze pasivnym rozbocovacom to uz bude nepozeratelne. Otazka znie, zapojit linkovy zosilovac s jednym vystupom a zosileny signal rozdelit pasivnym rozbocovacom na 4, alebo zohnat linkovy zosilovac so 4mi vystupmi?

Bez změření síly a kvality signálu a bez znalosti topologie bytu a současného zapojení se nedá zodpovědně poradit.

Tak jen pár bodů:

- Ideální by bylo k vám zajít s měřákem, změřit, jaký signál je k dispozici, a navrhnout nový rozvod. Těch možností je totiž mnoho.

- Pokud máte jednu zásuvku s "DATA" vývodem pro modem, tak modem nechat tak, jak je, a TV signál rozbočit až za zásuvkou. Je to sice amatérské, ale nejbezpečnější. Rozbočovač 1 na 4 má útlum 7 dB, to by mělo být ve většině případů v pohodě.

- S nějakým zesilovačem laškovat jen v krajním případě a rozhodně ho nedávat před modem! Oříznul byste si frekvence na kterých běží zpětný směr.

- Použít kvalitní rozbočovače na F-konektory a montáž F-konektorů provést kvalitně.

- Kdybyste popsal, jak to máte zapojeno teď a kdybyste uvedl hodnotu síly signálu v dopředném i zpětném směru, která se dá vyčíst na modemu, tak by to mnohé napovědělo. Na rozhraní modemu se dostanete většinou zadáním adresy 192.168.100.1 do prohlížeče inetu. Tam pak hledejte něco jako Signal, Downstream Channel (dopředný směr), Upstream Channel (zpětný směr), Power Level - hodnoty mají jednotku dBmV.

to nieje doma, to je u kamarata na prerabku, a nieje tam zatial nic :-) iba dotiahnuty kabel . . . zatial bez signalu, takze nejake tie hodnoty su este v lufte :-) . Spravi sa to univerzalne, na f konektory, aby sa s tym dalo laborovat. Len som chcel zo skusenosti , co to uz absolvovali, nejake rozumy. Rozmyslam nejak dopredu.

Doma mam signal z koncovej krabice rozboceny na tv a data, a tv mam dve , takze bez problemov . . .