Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlumivky, zdroj

Dobrý večer, Na zdroji ze staré hifivěže jsou pužity tlumivky. Z věže jde silný brum asi 50 nebo 100hz zjistil jsem že brum jde ze zdroje (klasika.. trafo diody tlumivky pojistky) je možné že ty tlumivky brumí i když jsou zality nějakým sajrajtem? když zdroj obejdu jiným tak jede bez problému dali by se ty tlumivky vklidu obejít? díky předem za odpovědi M.

pardon brum jde z reproduktorů mírýný brum vydává trafo ale slabý to vypadá normálně ;-) s jiným trafem brumí též když ale obejdu trafo a dám celý jiný zdroj až na vstup stejnosměrného tak neburmí problém teda bude v tom zdrojia jinde než v tlumivkách bych ho asi nehledal.. když trafo vypadá dobré a nic jiného tam prakticky není

na uložto? a já mám luštit nějakou zasranou captchu? jsi upad?

někdy se nedaří, a brum není způsoben klasickými 50/100hz, ale nasuperponovanými poruchami motorku, čili např 5khz poruchy slyšíš v rytmu 100hz, ale odfiltrovat 100hz nepomůže, poruchy zůstanou furt.
rozhodujícím posuzujícím orgánem je ucho, které řekne o co asi jde, a podle toho se jde vypůjčit měřicí technika.

pokud máš oscilogram - a není to imbecilní .bmp printscreen v 16mega barvách - sem s ním.

Nějak si neumím představit, že by se zhoršil časem parametr zakrouceného drátu v přívodu napětí. Třeba se časem snížila kapacita filtračních elytů nebo se tam dostává brum odjinud, třeba přes vstupy signálu.
5MB obrázky na uloz.to, jako bonus luštit písmena a psát heslo, paráda.

nevím už netuším co a jak vyzkoušet uplně mě to deprimuje když s jiným zdrojem to jde na výstupu usměrňovače měřím sinusovku nemůže být problém v diodách že by se na nich nějak podepsal čas? jinak elit můžu zkusit vyměnit podobnou kapacitu mám možná ještě větší. pardon za ty fotky nikdy jsem je takto do for nepřidával nevím jak ;-)