Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firma na zpracování ovčí vlny

Zdravim.
Dostal jsem od babičky úkol. Má prý několik pytlů ovčí vlny a chtěla by je převést do formy "klubka" (aby z toho mohla plést).
Nevíte někdo o nějaké firmě (instituci), která by toto dovedla (tedy dodal bych ty pytle ovčí vlny a oni by mi vrátily klubíčka, ze kterých se dá plést). Nejlépe kdyby se firma nacházela v plzeňském kraji.
Díky.

Jakožto chovatel ti zaručuju, že je dnes brána vlna opravdu jako odpad, taky málokdo chová ovce s jemnou vlnou, užitkové ovce totiž mají vlnu mnohem hrubší, než merina, která jsou na kvalitu vlny šlechtěna. Za vlnu ti ovce už prakticky nikdo ani neostřihá. Já s ní zatepluju úly místo polyše :-)