Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jednoduché DO - jak na to?

Zdar, marně hledám po netu něco, kde bych na jedné straně stisknul tlačítko a na druhé straně sepnulo relátko nebo se rozsvítila LEDka. Jde mi o cca 10 a víc tlačítek s odpovídajícím počtem spínacích prvků, kde spojení by bylo realizované dvouvodičovým vedením (nebo IR diodou a přijímačem SFH5110) a celý to bylo maximálně jednoduchý. Přemýšlel jsem o využití standardního univerzálního DO na jedné straně, ale co dát na druhou stranu? Chtěl jsem postavit pedál s více funkcema pro ovládání kytarovýho komba, ale nechci to spojovat mocžilovým kabelem. Poradí někdo? Dík.

Můžeš mě prosím tě nějak navést? Nějaký obvod, kde by nebylo potřeba desítky diod k tlačítkům jako kodér BCD a na druhé straně pokud možno jeden obvod s 10+ výstupy? Našel jsem něco s MC145026 a MC145028, ale je k tomu potřeba spousta další bižuterie, aby to splňovalo to co chci.