

Porucha pračky
Pračka AEG Lavamat 1246EL (přední plnění, hloubka 45cm).
Kdykoliv chce pračka roztočit buben, roztočí ho nejvyšší rychlostí, načež asi zareaguje čidlo kontrolující vibrace a motor vypne.
Šacuji to na porouchaný regulátor otáček motoru. Ale to jen teoretizuji, nevím, jak je to konstruováno. V pračce je jedna deska s elektronikou. Ještě jsem ji nevyndaval, takže nevím, co je na ní.
Má s tím někdo zkušenosti?
Případně kontakt na schopný servis (jsem z Kadaně - SZ Čechy)?
Nebo nějakou site se servisními manuály (přiznávám, že jsem zatím moc nepátral).
Děkuji za případné reakce.
Zdravím,taktéž jsem řešil tento problém u pračky Whirlpool,stará 3 roky.Vše jsem zde na této stránce nastudoval a pustil se do opravy,Regulátor otáček je pravděpodobná možnost,ale byl v pořádku,vše jsem prohlédl a nenašel problém.V programátoru je velký komdenzátor(R.46 mkp x2 sh,1uf k 275vac)to je to jak říkají kazítko,kondenzátor vyschne ztratí kapacitu a když motor nabíhá do otáček(největší spotřeba)tak vypadnou spínací relátka.Zkrátka po výměně kondíku za cca 40,-kč pračka opět funguje jak nová,toto je má zkušenost,neříkám že je to lék na všechny pračky s touto závadou,jinak abych se dostal ke kondíku tak jsem musel rozdělat programátor,protože přístup byl zaplastován,ale při troše trpělivosti jde vše opět složit. Snad má rada a zkušenost někomu pomůže.
Dobrý den, mám podobný problém, taktéž u pračky Whirpool.
Měl byste tip, který z kondenzátorů vyměnit? Nebo rovnou všechny
https://pixhost.org/show/720/41890384_img_20170617 _132718.jpg
Je jich tam jen pět, vyměnil bych všechny.
Ok, díky za odpověď. Ještě jeden dotaz - dá se ověřit funkčnost snímače otáček např. pomocí multimetru?
Když už mám venku i motor. https://pixhost.org/show/721/41898737_19349387_172 7517000596162_385917033_o.jpg
Vizuálně je magnet v pohodě, sedí na místě kde má. Díky
Pracka Candy 5 rocna. Chyba 08 - Vadne tachodynamo. Realita po rozobrani: Uplne zodrate uhliky (kartace) Po ich vymene vsetko ok.