zateplení stropu
Dobrý den ,
mám dotaz momo vlákno , zbyl mi fasádní polystyren při zateplení přízemního domku kde mám sádrokartonové stropy s parozábranou + vata cca 36cm .
Mám dotaz na odborníky jestli by změnou parozábrany za reflexní hliníkovou a přidáním zbylého polystyrenu ( teď nevím jestli pod vatu či nad vatu ) docílím tepelných úspor.
Stávající skladba stropu SDK-parozábrana-vata , návrh , SDK - reflexní hliníková parozábrana - polystyren ? - vata . Strop je samozřejmě nepochozí .
Děkuji všem za rady a hezké svátky vánoční .
T.
odstraněno Placenou reklamu lze objednat zde: kutilska.poradna.net.
(sHpy00n)
Nedělal bych to. Aby to mělo nějaký účinek, musel by polystyren dokonale lícovat na sraz, stejně jako na fasádě a to v konstrukci SDK podhledu těžko docílíte. A i kdyby, bude vyčíslitelná úspora vzhledem k již dostatečnému zatepleni přinejmenším zanedbatelná.
Souhlasím se sHpy00n, pracnost a výsledek nebude adekvátní. Max. zbylý polyš rozházet zvrchu na vatu, jde li to.
guestttte,
pokud máte již 36 cm, vyta, nedávejte polyš, ten by musel přijít nejníže pod vatu, páč má velký difuzní odpor. Nesmí přijít na vatu, jako zakrýt vatu!!!!!!!!
Proto jsem psal jen rozházet, neutěsňovat. ( Sám mám zbylý polyš na vatě a bez jakýchkoli problémů již 14 let. ). Lépe ale polyš použijte na něco jiného, či prodejte.
No on by se právě musel asi v rámci mezí utěsnit tak, aby difůzní plocha bylo jednolitá. Nevím přesně jaký je dif. odpor EPS, ale myslím, že tak kolem 30. Pokud by před tím byla fólie, tak je to více méně jedno, protože ta je parotěsná. Stará rada ale zní: "izolace nemíchat". Navíc do střechy je dobré dávat všechno nehořlavé. Fasádní EPS je sice retardovaný, ale i tak při jisté teplotě blafne a hoří jak urvaný z řetězu...
asi to špatně vysvětluji,
ale poházet polyš na vatu, ...nechápu proč, protože tepelně to moc nepřidá. Pokud to položíte tak, aby to kvalitně izolovalo, nebude mít kudy odcházet kondenzát (rosný bod), který se udělá ve vatě. Muselo by být polyš hodně, aby se rosný bod udělal v polyši...
Polystyren fasádní je samozhášivý, takže pokud se odstraní zdroj ohně, polyš se uhasí. Udělejte si pokus, zapalte ho zapalovačem, pak přestaňte... plamen zhasne.
Přesně tak. S alternativou polystyrenu nahoře jsem vůbec nepočítal. Musel by být jako první vrstva nad SDK. Jinak je to nesmysl.
Jo tak, špatně jsem si to představil. Jinak k polystyrenu - on jen tak nehoří, to jsem psal. Když ale začne hořet něco jiného, třeba nějaký nábytek atd, jeho samozhášivá funkce je omezená. Samozhášivost získává přídavkem stopového množství nějakého bromovaného derivátu uhlovodíku. Jak se všechen odpaří, EPS ztratí odolnost proti hoření a začne řádsky hořet. Na internetu jsou k vidění i nějaké videa. Navíc EPS při vyšší teplotě taje a tím pádem odkrývá hořlavé části pod ním.
Díky za rady , ještě se zeptám na vlastnosti hliníkové parozábrany ?
Je lepší než klasická parozábrana? Je o tolik účinnější ?
Díky
T.
Záleží jaké tipy mezi sebou chcete porovnávat...
mám klasickou igelitovou mřížkovanou a zvažuji vyměnit za hliníkovou .Vyplatí se ? Ušetřím neště nějaké teplo navíc s tou hliníkovou ?
Ano, provést s mezerou mezi záklopem - 3 až 6 cm.