Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alergie na kočky

Čus, chtěli bychom si pořídit domů kočku(Britská modrá), ale problém spočívá v tom, že ženská je alergická na kočičí alergen.
Těch prostředků na ostranění nebo zmírnění je na netu k dispozici celá řada, ale zeptám se nejdříve zde, jestli nemáte nějaké zkušenosti nebo rady na potlačení tohoto problému. dík

jako celoživotní alergik (naštěstí né na zvířata, ale pyl a seno) vím, že alergie nejde nijak potlačit. Moje sestra je alergická na kočky (mám doma jednu, naši mají další dvě) a vždy když k nám přijede na návštěvu, tak bez zirtegu/claritinu se neobejde. Poté zvíře sice může pohladit, ale pak si stačí jen protřít oko a je to .... taky nemůže u nás přespat, u rodičů také ne, nastávají problémy s dýchaním. A to není silný alergik.
Takže kočku v žádném případě nedoporučují pořizovat, pokud víte, že je žena alergická. Žádné prostředky, ani přírodní báze nepomůžou. Pak to odnese buď kočka, nebo manželka, jedno z toho bude muset z domu ;) ...

Známá u sebe zjistila také alergii na kočky, a jelikož po kočičce toužila, pořídila si tzv. bezsrstou kočku plemene sphynx. I když se tyto kočičky zdají opravdu holé, stejně mají drobné jakoby chmýří. Takže ve finále byly nešťasný všichni.

Co jsem tak četl všude na kočičích fórech tak i alergici si kočky pořizují. Jde o to, že musí dodržovat určitá pravidla. Hodně případů je i ta, že si člověk postupem času na kočičí alergen doma zvykl, čemuž bych i věřil, páč léčba na alergologii údajně spočívá v tom, že ti právě ten kočičí alergen do těla nasazují.
Bezsrstou kočku? NIKDY, to fakt nemusím, ale plemeno kočky Sibiřské je snad co alergenů se týče prý nejvhodnější.
I tak díky za Vaše názory.

Imunizace alergenem nefunguje jak si představujete, navíc není trvalá, dělala se v období mimo expozici. Ustupuje se od ní, protože je nákladnější, než nacpat člověka cetirizinem.
Mějte rozum, u alergika může dojít k anafylaktickému šoku, může se dusit. A co pak budete dělat kočkou?
Zkuste westíka, je to menší než kočka, mazlivé a veterinář je možná i levnější...

No, pamatuju si jak na skole sem si sehnal skvelou brigadu, u koni. No a protoze bylo misto pro dva lidi, tak sem rekl spoluzakovi a von ze jo, ze pojede. Kdyz dostal do ruky vidle tak z nej vypadlo ze je alergickej na seno... No prvni den se lehce dusil a voci mel jak angorak, druhej den mel uz jenom ty voci jak angorak a po tejdnu si sebral spacak ze stanu, a sel spat dobrovolne na senik, ze je tam sucho. Takze s tou imunizaci je to asi ruzny, nekdo by po tejdnu dvanactek ve stodole umrel, nekdo se tak ty alergie zbavil.

jsem alergik a kočku jsem měl taky, upozorňuji, že léky beru celoročně. Nic horšího než kočka pro alergika nemůže být! Jestli chcete vaši ženu trápit, tak si kočičku pořiďte. Pokud ne, tak popřemýšlejte nad tím, co je pro Vás důležitější (žena x kočka)
Ale upřímně neznám nikoho, kdo by pořizoval domů kočku, když ví, že někdo z obyvatel je alergik (já to zjistil, že jsem na kočky alergický až po té, co byla kočka doma - lépe řečeno do hodiny co byla doma)

Tak samozřejmě máte pravdu ale: žena sice alergii má, ale každodenně chodí ke své mámě na kafe a přítomnost kočky tudíž i alergenu ji vůbec nevadí. Jak jsem někde četl na kočičích fórech, řada alergiků si na svoji kočku dokáže zvyknout. Naopak příjde-li k někomu na návštěvu, kde kočku mají, tak je jíž problém na světě, ale není to tak strašná reakce že by se válela po zemi, jen začne smrkat a trochu jí pálejí oči. Takže tajně doufám, že by si ženská mohla na kočku doma zvyknout. A to nejduležitější na závěr, bez jejího svolení samozřejmě kočku pořizovat nebudem.

Alergie je značne spojená s psychikou. Jak je u mamky, je v pohode :-), stres není, mamka je mamka.

Tak bacha na to. Na tú budoucí kočku. Jak si Tvoje ženská uvedomí, kolik bije, :i: co jí stresuje, aby nešla z domu :>: kočka a její majitel ????

No to je preci uplne bezny - 7 let kocka nevadila, maji jezevcika socializovanyho s kockou(a ten astmatu nevadi) a problem nemuzu mit kocku neresi prodejem/darovanim kocky ale rovnou utracenim. Hele lidi sou blby dost, ale tohle je pokus o znacne neuspesny hoax a reakce lidi tomu odpovidaj.

Přítelkyně taky má alergii na kočky a v průběhu našeho soužití se u nás zabydlely postupně dvě kočky a přítelkyně si časem zvykla a prakticky neměla žádné projevy. Po té, co jsme se rozešli, tak když občas přijde na návštěvu, hned začně slzet, vše ji svědí atd. Ještě bych doplnil, že i v době, co jsme spolu žili a na naše kočky projevy neměla, tak na návštěva u cizích, kteří měli kočku, se to hned projevilo, svědění, oči, atd.

Dík, no to je podobný příběh jako náš, až na ten rozchod s ženskou. Ženská, jak jsem již psal, taky nemá problémy u své mámy kterou navštěvuje takřka denně. Máme výhodu v tom, že kdyby pořízení kočičky stroskotalo na již zmiňované alergii, tak kočičáka dáme mátince, které před časem umřel pejsek a je jí samotné teskno. No výhoda....určitě nám nedá za kočičáka peníze, které nás bude stát:-). Máme vybrané plemeno Mainské mývalí kočky a to stojí pěkných pár kaček:-). Ikdyž zatím nemůžem žádné sehnat.

Kolega z práce má CHS na Mainky, můžu se optat, jak je na tom s koťaty, na kdy plánuje krytí atd. ;) jen tak pro informaci, případně můžu pak hodit telefon do SZ. Jinak severní Čechy ...
My to ještě zkombinovali s bulteriérkou, která je teď ve střídavé péči :) ale to už je zas jiný příběh :)

máme Britskou modrou a mi vadí srst psu,ale ne všech.Porídily jsme si kočičku a jsme bez problému. A i kdybych nebyla bud emi to jendo a dam si radsi tabletku,ale lasky ke zviratum se nevzdam.Jendou si neoc poridim tak s eo to budu starat .
Chtělo by to jit k nějakým známejm co mají kočičku a zkusit jak bude přítomnost kočičky na ženu pusobit u cizich. jestli se reakc eprobudi nebo ne.
Ano sibiřksá kočičk amá nejmenší podíl těch alergenu,ale je to jak u ktere kočičky.A jak u kterheo člověka.Každej reaguje jinak. ja myslm že by chtelo zajet se osobne pomazlit s kočičkou nekde a řict že s erozhodnete co a jak a uvidely byste reakci jak reaguje žena. my s partnerem sme si pořídily tu kočičku před pár dny a jsme nesmirně štatsní.je jak naše miminko.A říkám kdybych měla být naní alergická radši s epředávkuju zodakem než s ete nasi lasečky vzdát :-)

s kočkama je prdel,s alergiou nie,to uvidíte časom,buď to zostane "zakonzervované" v stave,v akom to je a zostane to pri občasnom kýchnutí,alebo sa alergia vystupňuje,to je velmi indiviuálne,nedá sa to nijako dopredu predpokladať...autoimunizácia trvalým stykom s alergénom je už z princípu trošku out of order,keby to fungovalo spolahlivo,nikto by alergiu nemal,tá sa prejavuje pri styku s alergénmi,ak by autoimunizácia funguvala,tak by sa u nikoho pri trvalom styku s alergénom žiadne príznaky neprejavovali-zmizli by,resp.boli by eliminované vplyvom funkčnej autoimunizácie organizmu a celé alergologické oddelenia a výrobcovia liekov by skrachovali už dávno,resp. ani by neexistoval dôvod na ich vznik.....ono občas treba aj rozlišovať medzi alergiou a "alergiou",u niekoho je to prechiodný psycho stav z prítomnosti živočícha-také to fuj,zviera smrdí,ježišmária had a podobné podvedomé paniky,z ktorých sa mnohým ježia všetky chlpy na tele a naskakujú vyrážky a za chvílu je z toho jéj,to je zlaté,niekoho dočasne rozdráždi prítomnosť chlpov,roztočov pri styku s novým obyvatelom domácnosti-to obvykle rýchlo vymizne a u iných je to skutočná alergia,ktorá tak rýchlo nezmizne,nezmizne vôbec a zostane v stave velmi miernych prejavov,s ktorými sa dá koexisttovať, alebo sa časom vystupňuje do takej miery,že dotyčné zviera bude musieť ísť preč....

ahoj, já bych jen chtěla dodat, že opravdu si nejsem jistá výběrem plemene. mainka je sice nááádherná, ale je chlupatá jak blázen a velká jako průměrný pes. já mám doma taky kočku, zpočátku jsme měli obavy, že přítel bude alergický, ale naštěstí se nic nestalo. nicméně po cca 7 měsících co jsme měli kočku doma, se MĚ projevila alergie (nikdy jsem na nic alergická nebyla). pčíkám, oteklý oči, rýma, vyrážka... je to hrůza. tak doufám, že si na kočku zvyknu a překlenu to. a vám přeju, aby vás to nepotkalo taky...

Ahoj, zrovna dnes jsme se s manželem dozvěděli, že naše 3,5 letá dcera má alergii na kočky. Samozřejmě, že máme doma kastrovaného "briťáka" a kastrovanou kočičku bez původu. Kočičáky máme 7 let, oba víme,že se s nima nerozloučíme! Dceři se al.projevuje "zatím" rýmou, bere "zatím" léky na lehkou alergii. Ani jeden z nás na nic alergický není a ani v rodinách žádné alergie nejsou...... je to hrozné.Kamarádka mě straší, že se může dceři objevit astma......bože nedokážeme se s miláčkama rozloučit :-((((. Proto nechápu pána, který si pořídí domů kočku, když ví, že má žena alergii!!! Dovolím si říct, že je to trochu nezodpovědné.

Děkuji! Jen jsem tím chtěla říct, že bych raději neriskovala:-). Já s kočičáky byla před i celé těhotenství, naučili jsme je, že dceři do pokoje nesmí, dcera na ně ani nějak zvlášť nereaguje, nechová je, nehladí....asi proto, že je s nimi od narození........a přece se al.objevila. Budeme zkoušet vše možné i nemožné, abychom mohli žít všichni spolu. Uvidíme......ale když pročítám všechny články mám strach, aby se alergie nezhoršila nebo opravdu nepřerostla v astma. ufff je to fakt stresující

Jó jak píšete, chce to dodržovat určitá pravidla. Zákaz do určitých prostorů bytu, větrání atd. Taky jsme si o alergii na fórech dost přečetli.
Ale je i hodně případů, kdy si dotyčný na alergen zvykl. A jak už jsem psal výše, u své mámky jsou dva briťáci a naprosto bez problémů to snáší a to tam chodí 5 dní v týdnu. A to byl rozhodující faktor proč si kocourka(mainská mývalí) pořídit.

Zdravím, také přidávám svou zkušenost s alergií na kočky, mám všechny možné příznaky, vyrážka, rýma, oteklé oči, kejchání, lehké astma, zlepšilo se to o mnoho procent, pokud dodržuji tyto pravidla: umýt ruce i po malém pohlazení kočky, po větším mazlení, kdy je kocour na klíně, se komplet osprchovat, včetně obličeje, vyměnit oblečení, na kterém kocour seděl, denně vytírat, větrat, a hlavně kočku často koupat, na radu alergoložky se to zlepší o 90 %, pokud zvíře koupete dvakrát týdně, to se mi zdaleka nedaří, ale i jednou za měsíc je pokrok a je cítit zlepšení :-) A pro jistotu mám po ruce sprej do očí a nosu Livostin a prášky Zyrtec, které beru v době línání, rozhodně se to řešit dá! Adéla

A není prostě jednodušší si pořídit rybičky? :-)

Já mám alergii na kočky, vždy když přijdu k někomu, kdo má kočky doma, začnu tak do hodiny kýchat a svědí mě oči. A to ty mrchy chlupatý nemusím ani vidět, natož na ně sahat...

Doma máme králíka a s tím problémy nemám. Ale ten zas funguje na mýho tátu...

No vidíš, a my jsme v situaci, že máme králíka pomalu 4x týdně ::)

Nějak se nám letos podařilo a navíc jsme zůstali s manželkou sami dva, tak je nestačíme tak rychle jíst. Co 14 dní se jí ptám, kolik jich je ještě v mražáku (už naporcovaných, ne v kuse), a odpovídá furt stejně, "ještě dost".

A to mám nejpozději do měsíce uskladnit dalších 22 kousků.

Naštěstí je výborná kuchařka a dělá je na spousty způsobů.